Výživové poradenství

 

* „MŮJ PŘÍBĚH“

Prozradím Vám tajemství….


Od malička jsem se potýkala s nepříjemnou bolesti žaludku, lékaři to vždy přikláněli k mému stresovému faktoru. Později se zjistilo, že mám větší žaludek než každý jiný… o kolik větší, to Vám prozradím osobně…. Tato životní situace mě přivedla k myšlence při výběru mého studia. Na startovní čáře směr výživa jsem stála v roce 2006, kdy jsem vystudovala na střední zdravotnické škole obor "dietní sestra", následovalo vysokoškolské studium na univerzitě Tomáši Bati obor "Chemie a technologie potravin", ovšem ani tam mé vzdělání neskončilo...  

Je také pravdou, že jsem si vždy přála být učitelkou, ale když se podívám na mou práci s nadhledem, klienti jsou mí žáci, které ráda učím správné životosprávě a nejen to, občas je zkouším a ty zlobivějšíi známkuji :´) .


Za mé poslání považuji podat pomocnou ruku a vést klienty tou správnou cestou, je to jednoduché, jen Vám ukážu směr a to co si přeji je Váš úspěch, nejen životní, zdravotní, ale i kilogramový.

 

* „SLUŽBY“

Ø  Vážení na iHealth

Pro komplexní znalost složení těla změří tento tělesný analyzátor:

1, hmotnost

2, index BMI

3, tělesný tuk

4, procentní obsah vody v těle

5, svalovou hmotu

6, kostní hmotu

7, celkovou beztukovou hmotu

8, viscerální tuk

9, denní příjem kalorií

 

 

 

Ø  Individuální konzultace /60 min./ + vážení na iHealth

konzultace pro ty, které trápí otázky spojené s výživou, sportem, stresovým zatížením aj.

 

Ø  Programy, rozdílné časem a intenzitou

 

3.měsíční program je vhodný pro klienty, kteří chtějí upravit svou váhu do 5 kg. Naučí se základy správného stravování, vhodné pohybové aktivity a stane se kompetentním při volbě svého životního stylu.

Þ      

6.měsíční program je vhodný pro klienty, kteří si přejí snížit svou váhu o cca 5 - 10 kg. Dosáhnou zjevných výsledků ve všech oblastech - snížení hmotnosti, vyladění organismu a odměnou bude příliv fyzické i mentální energie.

 

Součástí každého programu je KARDIO cvičení ZDARMA.

 

PRŮBĚH PROGRAMU - „START PRO ZMĚNU“

 

Vážení  + Výživový dotazník

+ Individuální výživový plán ušitý na míru

+ Návrh jídelníčku

+ Gramáž dle bazálního metabolismu

+ Manuál k řešení zdravotních problémů

+ Recepty

+ Test k detoxikaci

+ Následné doporučení dle individuality klienta.

 

* „PŘÍBĚHY KLIENTŮ“

Andrea, 32 let

... děkuji za zkušenost a poznatky ... my ženy jsme stále nespokojené :) a pokud ještě patřím mezi ty co nemají silné sebeovládání, ráda se dozvím a zkouším neustále něco nového ...tak je to jasné: "zkus to"... znám a obdivuji nádhernou osobu, která se pod "dozorem" VB zvládla poprat sama se sebou, vydržela a změnila se, téměř 20 kg dolů - takže dobré reference pro začátek ;)... no a teď je ten nejlepší čas ... léto a před velkou cestou, kdy jindy?... děkuji VB.. pro mne výborná zkušenost a cesta jak být motivovaná, kontrolovaná, vzdělávaná... končím tedy s dobrým výsledkem, pocitem a novými vědomostmi.. komunikace mi vzala minimum času - 1 email denně, pak taky pár kg a ještě více cm :) ... a dokonce mne nyní uvidíte i v kuchyni :)... prostě stačí chtít... já chtěla a chci... tak držím palce dalším odvážným :)

Andrea, 30 let

Verunko moc moc děkuji za rady a níže posílám můj úspěch :) Váha z 72.3kg na 65,3kg. Miry: Prsa: z 91 - 85cm Pas: z 95 - 82cm, Boky: z 104 - 96cm, L. Stehno: z 60 - 58cm P. Stehno: z 61 - 58cm, L. Paze: z 32 - 30cm P. Paze: z 31 - 29cm A pokračuji dále :)

 

Irena P., 45 let

Moje motto zní: "Zachraň sebe, pak můžeš zachraňovat ostatní".Setkání s paní Bieleszovou bylo pro můj následující život velkým vítězstvím. Jak jsem totiž postupně zjišťovala, je profesionálkou na svém místě.


Většinu svého života jsem nebyla spokojená se svojí postavou. Zkoušela jsem sice různé „zaručené diety“, ale žádná z nich mi nezajistila štíhlou postavu nastálo. I když se mi podařilo shodit najednou více kil, bylo to pokaždé jen na pár měsíců. A pak se dostavil jojo efekt - všechna shozená kila byla zpět, a to i s dalšími navíc.


Protože jsem ale věděla, že si neporadím sama, rozhodla jsem se vyhledat odborníka. A tady mou životní cestu zkřížila právě paní Bieleszová, ke které jsem začala chodit do „školy stravování“. Paní Bieleszová mi řekla „Naučím Vás pravidelně jíst, vybírat si potraviny, které jsou pro tělo důležité a pomohou Vám k trvalé štíhlosti. Nejde o žádnou dietu, ale o jídelníček na celý život“. Po pár rozhovorech jsem si řekla „Tohle je přesně to, co jsem hledala! A přitom je to tak jednoduché a logické! Jestli to zvládnu, udělám pro sebe to nejlepší!“ Jiná cesta ke štíhlosti totiž opravdu není. Neexistuje na světě žádná zaručená tabletka, fígl, kouzlo, které vás zbaví nechtěných faldíku a kil navíc.
Načerpala jsem teorii a začal můj praktický intenzivní boj s kily. První velkou odměnou v boji s kily pro mě bylo, když jsem oblékla o číslo menší šaty. To znamenalo, že kila a tuky opravdu ubývají. Ten pocit štěstí je nepopsatelný. Je to vítězství sama nad sebou. S postupnou ztrátou kil se mi vrátilo ztracené sebevědomí.
Velmi důležité bylo také to, že mě paní Bieleszová poslala za endokrinologem na důkladnější vyšetření štítné žlázy, orgánu, který je pro správné fungování lidského těla nesmírně důležitý. Měla jsem mírně zvýšené hodnoty, které můj obvodní lékař tzv. hodil za hlavu. Odborný lékař mi hned nasadil léky, abychom předešli případným pozdějším nepříjemným následkům. To vše i s ohledem na to, že právě zanedbaná léčba štítné žlázy vedla u mé maminky ke spoustě dalších nemocí.
Hubnutí bylo to moje nejlepší rozhodnutí, které jsem pro sebe mohla udělat. Tato investice se mi pořád vrací v různých odměnách: více energie a pohody, lepší zdraví, výkonnější kondice = kvalitnější život.
Můj boj stále pokračuje, ale již teď bych chtěla touto formou moc poděkovat paní Bieleszové. Jsem velmi ráda, že jsme se potkaly. Právě ona mi pomáhá splnit si svůj životní sen - být trvale štíhlá, zdravá a spokojená! Tuto cestu bych bez mé „učitelky zdravé stravy“ nedokázala. Paní Veronice Bieleszové, děkuji za pomoc a podporu. Přeji hodně úspěchů a mnoho spokojených klientů. Děkuji
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Co mi to dalo:
- zdraví, kondici, sebevědomí
- pozitivní náladu
- po mnoha letech jsem se naučila myslet na sebe
- začala jsem se mít ráda a vážit si sama sebe
- vrátila jsem se po 10letech ke sportu (zumba, wacushape, powerplate, hodinové procházky)
- mám větší výběr konfekce - dokonce jsem začala dědit oblečení i po dceři
- mám životní energii na rozdávání
-------------------------------------------------------------------------
Co mi to vzalo:
- nadbytečná kila
- 27 cm v pase a 28 cm přes boky
- stres z kil
- nespokojenost se sama sebou
- únavu a vyčerpanost
- sebelítost
- vysoký krevní tlak, začínající drobné zdravotní neduhy
-------------------------------------------------------------------------
Dobré rady nakonec:
- využijte profesionální pomoc a poslouchejte odborníka
- myslete na sebe
- zbavte se stresů
- mějte se ráda
- věřte si, že to dokážete


Jirka M., 66 let.

Mohu konstatovat, že Vaše vedení vedlo k tomu, že jsem v průběhu půl roku shodil více než 20 kg bez pocitu hladu a pocitu, že mi něco chybí k životu, i když některé pochutiny jsem vyškrtnul z jídelníčku, ale ve srovnání s nepopiratelným výsledkem je to oběť zanedbatelná. Profit je ten, že mě klouby zlobí velmi málo (celou akci jsem rozjel hlavně proto, že mi nadváha ničila kolena a já měl velké problémy s chůzí, zejména po schodech). Po půlroce schody přestaly být problém a vyjít 5 pater zvládnu, aniž bych se zadýchal. Mimo to mi výrazně klesl krevní tlak, dokonce tak, že mi museli snížit množství léků.
Shrnu-li to, nejsem ještě u cíle, ale i kdybych víc nezhubnul, byl bych celkem spokojený.
Před vánocemi jsem slíbil, že přinesu nějaký obrázek z dob mládí, kdy se moje tělesná hmotnost pohybovala kolem 75 kg. Přikládám dva snímky z jedné akce, která se konala v roce 1967. Asi nebudete věřit, že jsem ten v pruhovaném triku s černým baretem.

S pozdravem

Dagmar D.V., 62 let

Nebylo jednoduché vzpomenout si, kdy mě myšlenka zhubnout napadla. Přišla jsem ale na to, že hubnout chci minimálně 37 let, ale udělat pro to něco pod odborným vedením, to tady ještě nebylo. A tak jsem jednoho letního dne ležela na kosmetickém stole, potila se, vzdychala a říkala jsem si, kdybys byla hubenější, tak ti pohyb a horko tolik nevadí.  Můj povzdech neušel paní kosmetičce, společně jsme vzdychaly a vyměňovaly si zkušenosti a trápení s váhou. A najednou přišly otázky: „a chtěla byste něco dělat, nevadily by vám peníze?“ A bylo rozhodnuto. Odcházela jsem s mobilním číslem na paní Bieleszovou.

Do týdne jsem nejen volala, ale také měla termín první návštěvy. První dojem byl z hlasu v telefonu, byl příjemný a jednání úžasné.

Začal můj maratón a změny ve stravování. Se změnou jídelníčku to nebylo tak závažné, protože nebyl tvořen tak nezdravě, ale horší to bylo s pravidelným stravováním a pro mě šokujícím častým jídlem a neskutečným množstvím zeleniny. Finanční částka nebyla určitě zanedbatelná, ale také motivující, protože investice se přece musí vyplatit.

Udělala jsem nájezd na oddělení zeleniny v Glóbusu, vyrobila saláty, nakrájela mrkev, okurky, cherry rajčata byla úžasná a vytvořila první krabičky. Oblíbenými se staly tuňákové saláty, ze kterých jsem dala pryč olej a přímo posedlá jsem byla tvarohovým sýrem cottage.  Celozrnné pečivo, pravé máslo a Selský jogurt bílý doplnily mé zásoby.

Druhý nájezd byl do prodejny Zdravých potravin a mou spižírnu doplnily kaše, sojové a kokosové mléko, nepečené müsli, mandle a brusinky. Obrazně řečeno, měla jsem vše, jen vhodně kombinovat a dodržet. Můj jídelníček v sešitku byl rázně opraven doplněním nebo naopak prošel redukcí. Problémem zůstávalo pití 2,5 až 3 litrů tekutin denně. 1,5 litrová láhev mě stresovala a přišla jsem na to, že půl litrová pet lahvička je milá, láká mě a jejich vypití v počtu 5-6 mi nedělá problém.

Vše začalo fungovat, měla jsem pocit, že nedělám nic jiného než jím, myslím na to, abych dodržela časový harmonogram, měla nakoupeno vše potřebné. Prvními úspěchy bylo, že jsem neměla chuť na sladkosti, „zobání“ a na likvidaci pytlíků brambůrků večer.

Centimetry ubývaly a po třech měsících také domácí váha mě odměnila docela sympatickým číslem. S čím jsem však stále nic neudělala, byla kyselost. Lakmusový papírek na mě stále svítil svou neměnnou žlutou barvou jako sluníčko. Užila jsem několik přípravků na detoxikaci a stále nic. Objevily se mi také potíže, které jsem pojmenovala alergií na něco, ale na co? Můj jídelníček byl plný zdravých potravin, pitný režim fungoval!!! Objednala jsem se na pokyn kožní lékařky na alergologii, ale nic se nenašlo. Pan doktor mi sdělil, že je vše důsledek překyselení organismu. Následovalo vyšetření z kapky krve, ale žádné závratné informace se neobjevily. Abych to zkrátila, jednoho rána byl papírek tmavomodrý, jak obloha před bouřkou. Co se stalo? Pominul stres, ve kterém jsem dlouhou dobu žila.

Mé ekonomické kolegyně by jistě říkaly, vidíš to, mohla jsi ušetřit. Ale já s nimi nesouhlasím, protože to, co mi první kontakt s paní Bieleszovou přinesl, by ukončení stresu nedosáhlo. Tolik zeleniny jsem za celý život nesnědla, jím pravidelně, cítím se nejen lépe, ale sebevědoměji, protože mého zmenšeného pozadí si už mé „dobré“ kamarádky všimly.  Co ale cením nejvíce, pečuji a myslím na sebe! A to není málo. A navíc, příjemné jednání, obrovský zájem o mou osobu, recepty na pomazánky, cukroví, čaje, aj., jsem spokojená, a moc.

 

Martina Poledníková, 27 let

K výživovému kouči Ing. Veronice Bieleszové jsem se dostala na základě mého rozhodnutí zhubnout. Do té doby jsem měla svůj jídelníček, který, po konzultaci s Verčou, byl naprosto špatně sestavený. Vše jsme upravily, začala jsem postupnými kroky se učit jíst. Musím říct, že začátky byly velice těžké, ale Verča byla vždycky ta, která svými milými a povzbudivými slovy, uměla člověka podržet a povzbudit ve správné volbě svého nového životního směru. Postupně jsem zjišťovala, že veškeré její rady byly opravdu pravdivé a hlavně účinné a váha šla postupně dolů a přitom jsem prakticky žádnou dietu nedržela. Jen jsem jedla správně, zdravě a kaloricky vyváženě. Za necelé tři měsíce šla váha dolů o deset kilo. Verču mohu jen a jen doporučit všem, kteří chtějí se svými „nadbytečnými kily“ něco udělat, chtějí se cítit lépe a atraktivněji a hlavně těm, kteří nemají pevnou vůli a potřebují nad sebou „ochrannou ruku“.

 

Lucie, 25 let

Se slečnou Veronikou jsem se setkala již během jejího působení ve Světě Zdraví. Byl to dárek od mámy k narozeninám, kterým se opravdu trefila do černého. Seznámila jsem se s velmi zajímavou mladou ženou, která mi chtěla pomoci. Nikdy jsem nějaké extra diety nedržela, hlavní co mě trápilo, byla únava. Soustavná, otravná a neodcházející únava. Jako studentka vysoké školy jsem chodila na přednášky a po škole do práce, což jak by mohl někdo namítnout je zcela běžné. To rozhodně nevyvracím. Ale únava mne neopouštěla ani ve chvílích volna. Přidaly se problémy se spaním a výkyvy nálad (řešené nějakou dobu antidepresivy). Proto jsem byla velmi ráda, když jídelníček začal zabírat. Zhubla jsem, cítila se lépe a plná energie. Zdravější, čistší lehčí. Díky častému stěhování, změnám práce a absenci peněz musel zdravý jídelníček ustoupit do pozadí. Znovu se tedy objevily problémy s únavou i vyčerpáním (přišlo mi to jako syndrom vyhoření). Po nějaké době (řekněme tak dva roky) jsem dostala na slečnu Veroniku kontakt znovu. Rozhodla jsem se podstoupit tří měsíční kůru, kurz či jak to nazvat :-) po důkladném vyzpovídání a vyplnění dotazníku jsem dostala jídelníček a výživová doporučení na míru. Byť se mi u určitých věcí (jako třeba množství vypité vody za den případně některé gramáže) protáčely panenky, začala jsem jídelníček dodržovat. Nešlo to nijak těžce, díky zkušenostem ze světa zdraví jsem už nějaké to povědomí měla, jen bylo potřeba na to nechat tělo znovu zvyknout. Naučit své tělo, že se nehladoví a že dostane vždy správné množství ve správnou dobu ve správném složení. Ze začátku toho bylo moc, ale pak už jsem si rychle na to množství zvykla :-)

Kde nás najdete

Macharova 82/8
702 00 Ostrava

Vchod přes bránu
Otevírací doba

Po 07:30-20:00

ÚT 07:30-20:00

ST 07:30-20:00

ČT 07:30-20:00

PÁ 07:30 -20:00

So - Ne dle domluvy

Telefon
Majitelka :

+420 776 207 608

Studio :

+420 776 166 974

Připojte se k nám